Поціновувачів народної символіки та декоративного розпису зібрав у суботу, 15 червня, майстер-клас кримсько-татарського орнаменту орьнек. Захід відбувся в Національному музеї історії України в межах виставки «Орьнек. В мереживі Криму».
Куратор виставки, науковий співробітник НМІУ Олексій Савченко розповів про особливості орнаменту кримських татар, продемонстрував жіночі, чоловічі символи та обереги на вишитому вбранні, рушниках, кераміці, які широко представлені в експозиції виставки.
Завдяки підготовленим штампам учасники майстер-класу взялися за творення своїх власних орнаментів. Декотрі з них уже мали свій досвід розпису виробів українськими декоративними техніками, пробували свої сили, зокрема, в петриківському розписі, а тепер скористалися нагодою опанувати мову кримсько-татарського орнаменту.
Студентку Інну дуже вразив той факт, що кримсько-татарські жінки колись вишивали до заміжжя до 400-т виробів, майтерно їх оздоблювали. «Це велика праця, яка вимагає терпіння і зусиль. В музеї я дізналася про значення символів і тепер сама спробую зробити прогноз свого майбутнього – своє сімейне дерево», – мрійливо усміхається дівчина.