4 вересня 1991 року над куполом Верховної Ради замайорів синьо-жовтий стяг.
24 серпня 1991 року, в день проголошення незалежності, частина депутатів Верховної Ради пропонувала продовжити позачергове засідання. Вони хотіли прийняти рішення щодо державного прапора.
До цього питання повернулися на сесії 4 вересня за ініціативи Володимира Яворівського. Він підготував власний проєкт постанови, за якою над Верховною Радою мали підняти синьо-жовтий стяг. Водночас депутати вирішили не змінювати статус прапора УРСР до референдуму 1 грудня 1991 року. До того часу червоно-синій стяг залишався офіційно державним, а синьо-жовтий визначили як національний.
Постанова про підняття синьо-жовтого прапора України над куполом Верховної Ради
Згадану постанову в цей день ставили на голосування тричі. Перша спроба була невдалою — представники демократичного блоку намагалися переконати своїх колег підтримати рішення, та «за» проголосувало лише 205 депутатів. Коли ж депутати не досягли мети вдруге, голова парламенту Леонід Кравчук заявив: у разі провального третього голосування він має намір подати у відставку. Саме тоді більшість підтримала історичне рішення.
Близько 18:00 над куполом Верховної Ради національний стяг підняли поруч із прапором УРСР. Таке «сусідство» викликало обурення в людей, які зібралися на мітинг біля стін парламенту. Тоді Леонід Кравчук підтримав принципову позицію українців і дав наказ спустити червоно-синій прапор. Так синьо-жовтий стяг заклав початок національного відродження. А з багатьма іншими знаменами, що стали символами української боротьби, запрошуємо ознайомитися на новій виставці «Прапори Незалежності».