24 жовтня у світі відзначають міжнародний День Організації Об’єднаних Націй. Ідея створення організації для розвитку співпраці між країнами задля забезпечення миру та безпеки набула актуальності після початку Другої світової війни. Ліга Націй, що діяла на той час і мала вирішувати питання мирного врегулювання конфліктів, виявилася нездатною запобігти військовому протистоянню. Під час конференції в Сан-Франциско, яка тривала протягом квітня–червня 1945 року, підписали Устав ООН, що остаточно був ратифікований країнами-засновницями організації та вступив у дію 24 жовтня 1945 року.
В Національному музеї історії України зберігаються матеріали Геннадія Удовенка – українського політика, дипломата, робота якого була тісно пов’язана з діяльністю ООН. Із середини 1960-х років Геннадій Удовенко почав працювати в секретаріаті відділення ООН у Женеві. Протягом семи років був постійним представником України при організації. Вже маючи посаду Міністра закордонних справ України, у вересні 1997 року був обраний Президентом 52-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН та виконував його обовʼязки протягом року.
Геннадій Удовенко головував на засіданнях, на яких розглядали питання Фолклендських островів, Гібралтару та Кіпру, брав участь у проведенні конгресу щодо використання Панамського каналу, долучився до обговорення договору щодо заборони ядерних випробувань.
У зібранні НМІУ зберігається посвідчення Геннадія Удовенка – учасника спеціальної комісії ООН із питань охорони навколишнього середовища, яка працювала 23–27 червня 1997 року.
Підготував Антон Богдалов, завідувач відділу історії незалежної України НМІУ