22 липня 2012 року після тривалої хвороби обірвалося життя видатного українського актора Богдана Ступки.
Народний артист, лауреат Шевченківської премії, Герой України Богдан Ступка посмертно удостоєний Державної премії імені Олександра Довженка з формулюванням: «За видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва».
Свій творчий шлях Богдан Сильвестрович розпочав у 1961 році, коли після завершення акторської студії прийшов працювати до Львівського театру імені Марії Заньковецької, якому віддав 17 років свого творчого життя. До київського театру імені Івана Франка Ступка перейшов у 1978 році на запрошення Сергія Данченка, а вже 2001 року став художнім керівником театру.
Протягом творчого життя видатний актор встиг виконати понад 150 ролей у театрі та кіно. Кінодебют Богдана Ступки відбувся у фільмі «Білий птах з чорною ознакою» (1971), де він зіграв роль Ореста Дзвонаря. Художній фільм було знято на київській кіностудії імені Олександра Довженка режисером Юрієм Іллєнком. Серед втілених актором кінообразів було багато історичних постатей, запам’ятаються виконані ролі гетьманів: Івана Брюховецького («Чорна Рада»), Богдана Хмельницького («Вогнем і мечем»), Івана Мазепи («Молитва за гетьмана Мазепу»).
У театральних постановках актор блискуче виконав ролі Миколи Задорожного («Украдене щастя»), Дон Жуана («Камінний господар»), Майстра («Майстер і Маргарита»), Річарда («Річард ІІІ»), Ліра («Король Лір»).
Однією з найкращих ролей актора критики визнають втілений образ Тев`є у виставі «Тев'є-Тевель», поставленій на великій сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка за твором Шолом-Алейхема «Тев'є-молочар».
У зібранні НМІУ зберігаються речі Богдана Ступки, зокрема, сценічна люлька з вистави «Украдене щастя».
Підготував Антон Богдалов – завідувач відділу історії Незалежної України НМІУ