26 червня в Україні відзначається День кримськотатарського національного прапора.
Як національний символ, він був затверджений у грудні 1917 року на І-му Курултаї кримськотатарського народу в місті Бахчисараї. Офіційний його статус було відновлено лише влітку 1991 року, вже після повернення корінного народу Криму на свою історичну батьківщину. Датою відзначення цього свята в Україні було встановлено 26 червня – день початку роботи ІІ-го Курултаю у місті Сімферополі.
Національний прапор кримських татар – це блакитне полотно, в лівому верхньому куті якого зображена золота тарак-тамга (герб-гребінь) – давній родовий знак роду Гіреїв (Ґераїв) – правителів Кримського ханства. Сьогодні кольори цього стягу стали одним із символів спротиву російській окупації Кримського півострову, а в Україні вшанування цього дня проходить під гаслом «Два прапори – одна країна».
У зібранні НМІУ є національний кримськотатарський прапор, який використовували кримськотатарські активісти під час Революції Гідності на Майдані Незалежності у Києві. Також він майорів під час мітингу 26 лютого у Сімферополі, коли українським активістам протистояли особи з прапорами РФ.
До Національного музею історії України цей пам’ятний прапор передав кримськотатарський громадський діяч Ерфан Кудусов.
Підготували Олексій Савченко та Ірина Пуля – наукові співробітники НМІУ