15 листопада в музеї відкрилася виставка, що представляє результати роботи археологічної експедиції НМІУ, яка відновила діяльність саме цього року. Археологи музею з 14 по 20 серпня 2017 року провели археологічні розвідки в Новомиргородському районі Кіровоградської області, у басейні річки Велика Вись між селами Турія та Коробчино. Під час картографування вже відомих пам’яток та пошуку нових було пройдено понад 100 км та обстежено 29 пам’яток і 12 курганів.
Археологи-музейники дослідили вже відомі та виявили кілька нових пам'яток пізньопалеолітичної доби, черняхівської та трипільської культур. Вперше в цьому регіоні було знайдено поселення культури багатопружкової кераміки. Досліджено також пам'ятки козацької доби: рештки зимівника на околиці села Троянове, а в самому Трояновому – залишки кладовища та церкви.
Окрім археологічних, здійснювалися й певні етнографічні дослідження: фотографування старовинних глинобитних хат та опис сучасного кладовища, розташованого навколо скіфського кургану в селі Шмидово. Цвинтар був обнесений ровом та валом, а в кургані врізаний склеп місцевого поміщика ХІХ ст. За переказами місцевих мешканців, спорудження кладовищ навколо курганів є давньою місцевою традицією.
Всі найцікавіші знахідки з експедиції і більш детальна інформація про дослідження представлені на звітній виставці. Це, зокрема, рештки різноманітних видів кераміки кількох історичних періодів, включно з пізньосередньовічним, знаряддя кам'яної доби, фрагменти антропоморфної статуетки та кам’яної зернотерки, римські монети та уламок прикраси-лунниці (передані в дар музею місцевими мешканцями), два уламки кам’яних козацьких хрестів, а також фотоматеріали.