Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

Н Новини

Previous Next

Конфісковані старожитності з України, які мають передати до музею, демонструють у Великій Британії

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Врятовані британськими прикордонниками старожитності з України, фото надано опікунами Британського музею, theartnewspaper.com

Скарб середньовічних виробів з металу незаконно придбали та відправили поштою до Великої Британії. Тамтешні прикордонники перехопили вкрадені артефакти. Старожитності потрапили до Британського музею, співробітники якого пообіцяли передати артефакти до Національного музею історії України, коли це буде безпечно. Нині згаданий скарб експонують у Лондоні, розповідає Мартін Бейлі для видання The Art Newspaper.

Серед 86 знайдених предметів старовини з металу – підвісні хрести, датовані 11–14 століттями, які є місцевими копіями візантійських прототипів. Також до складу скарбу належать дискові підвіски із хрестом цього самого періоду, що свідчить про вплив християнства. Крім цього, є каблучки для пальців – деякі датуються раннім середньовіччям, хоча більшість із них – пізнішого періоду. Звідки походять ці предмети, не встановлено.

Гартвіг Фішер, директор Британського музею, планує використати скарб для розповіді про війну в Україні. Він запевнив, що його команда разом із іншими організаціями працює, щоб допомогти музеям України.

Старожитності з мідного сплаву відправили з України, минулого липня їх перехопили прикордонні сили Великої Британії в аеропорту Гатвік. Невідомо, чи це було випадковим відкриттям, чи прикордонники знали, що саме шукати.

Урядові агенції Великої Британії зазвичай консультуються із Британським музеєм щодо вилучення старожитностей, тож цього разу залучили Сент Джона Сімпсона, куратора музею, відповідального за Аравію, Іран та Центральну Азію. Посла України в Лондоні Вадима Пристайка проінформували щодо ситуації.

Днями об’єкти виставили в кімнаті 53 Британського музею та експонуватимуть там, доки не стане логістично безпечно повернути їх до України, а саме – до Національного музею історії України. Також у квітні у Британському музеї відкрилася окрема невелика експозиція українських предметів із його власної колекції.

Сент Джон Сімпсон підкреслює, що повернення врятованих старожитностей до України буде «маленьким символом майбутньої реконструкції». Водночас Федір Андрощук, генеральний директор Національного музею історії України, нагадує про величезні масштаби розграбування української спадщини скарбошукачами з металодетекторами, які продають свої знахідки приватним колекціонерам, зазвичай за кордон. Зупинити цей потік грабунків можна лише спільними зусиллями, як у цій історії з допомогою Великої Британії.

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь