29 травня, у День Києва, вперше після початку широкомасштабного російського вторгнення, Національний музей історії України відкрив нову виставку «Навала. Київський постріл». Виставка розповідає про російську навалу на Київщині та про те, як російські окупанти були змушені забратися геть.
Символом виставки є давній герб Києва – лук, або куша (арбалет), що й кілька століть тому означав захист від нападників та готовність киян до збройного опору ворогам.
Відвідувачі можуть побачити спорядження, речі, продукти російських солдатів, російські агітаційні інструкції та матеріали, рештки боєприпасів, знищені або вкрадені окупантами речі, світлини, зроблені співробітниками музею у зруйнованих та розграбованих окупантами містах та селах. Значна частина експонатів надійшла до музею завдяки Благодійному фонду Сергія Притули.
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, який відвідав відкриття, зазначив, що «наші діти також мають розуміти, в який час вони живуть, що таке війна. І мають вчити нову історію України наживо. Але водночас розуміти, що життя продовжується, і культурне життя тому є доказом».
Командир 72-ї бригади імені Чорних Запорожців полковник Олександр Вдовиченко так описав початок оборони столиці: «24, 25, 26 лютого в Києві відчувався присмак хаосу, страху, ніхто не знав, що буде далі. Потім все це переросло в нелюдський опір. Все, що є краще в Україні, стало на оборону нашої столиці. Кращі з кращих. І Збройні сили, і підрозділи територіальної оборони, і Нацгвардія, і просто самооборона кожного міста, яка встигла організуватися, - усі робили свій внесок у перемогу. Як і цивільні люди, які давали інформацію про переміщення колон техніки. Ми всі були разом, всі трималися, як один кулак. Тому й вистояли».
Також у відкритті виставки взяли участь генеральний директор музею Федір Андрощук, представник 112-ї окремої бригади Територіальної оборони міста Києва лейтенант Андрій Ковальов, прессекретар фонду Сергія Притули Марія Писаренко, капелан 241 бригади ТрО міста Києва отець Максим Стихар.
Солдат 241-ї окремої бригади Територіальної оборони міста Києва, народний артист України Тарас Компаніченко виконав давні та нові українські патріотичні пісні.
На завершення куратор виставки Антон Богдалов провів коротку екскурсію виставкою для журналістів та гостей.
Виставку можна буде відвідати в Національному музеї історії України щодня з понеділка, 30 травня.
Адреса музею - вулиця Володимирська, 2. Телефон для відвідувачів: +38 044 278 48 64.
Телефон для ЗМІ: (093) 835 16 96, (098) 763 39 37.