Сьогодні з Вінниці до Києва спеціальним транспортом прибув особливий вантаж – експонати майбутньої виставки «Золото Поділля: історія народів». Проєкт втілюють Національний музей історії України та Вінницький обласний краєзнавчий музей.
На виставці представлять найвідоміші та найкращі археологічні знахідки із зібрань ВОКМ та НМІУ, що відображають культуру багатьох народів, які проживали у цьому регіоні від найдавніших часів до Середньовіччя.
Відвідувачі виставки побачать унікальні археологічні знахідки: єдину відому іграшку трипільської культури на коліщатах – коника, найбільшу в Європі колекцію бурштинових прикрас часів пізньої бронзи, золоті прикраси, коштовну зброю та срібний посуд, знайдені в одному з найбагатших сарматських поховань, яке вважається могилою царя Інісмея, скарби, пов’язані з Великим переселенням народів, які практично ніде раніше не експонувалися, а також ювелірні вироби ранніх слов’ян та майстрів Давньої Русі.
«Золото Поділля: історія народів» – перший проєкт, яким Національний музей історії України та Вінницький обласний краєзнавчий музей започатковують міжмузейний обмін, що передбачає комплексні виставки з колекцій музеїв різних регіонів України. Ініціатива спрямована на об’єднання українського суспільства шляхом всебічного представлення історії та регіональних особливостей.
Урочисте відкриття виставки «Золото Поділля: історія народів» у Національному музеї історії України відбудеться 16 жовтня.