У фондовому зібранні НМІУ зберігається синьо-жовтий прапор УПА із зображенням тризуба з мечем. Це знамено є унікальною історичною пам'яткою та реліквією української національно-визвольної боротьби. Розміри полотна прапора – 81х95 см. З одного боку жовтими нитками вишитий тризуб із мечем, з іншого – тризуб із мечем, вигаптуваний на щитку із синьої тканини. В одному з нижніх кутів прапора є забруднення коричневою речовиною, імовірно – кров'ю.
Знамено надійшло до музею з виставки «Партизани України у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників», яка працювала в Києві із 30 квітня 1946 р. до 15 січня 1951 р. Після закриття виставки її експонати передали до Державного історичного музею Києві (нині НМІУ).
Прапор 21 березня 1944 р. під час семигодинного бою із загоном УПА за село Велика Мощаниця на Рівненщині захопили радянські партизани Кам’янець-Подільського партизанського з’єднання ім. Михайлова, яке очолював Антон Одуха. Цей бій став найжорстокішою сутичкою Кам'янець-Подільського партизанського з'єднання із загонами УПА під час рейду. За даними радянських партизанів, внаслідок бою українські повстанці втратили 224 бійців. Іншим вдалося вийти з оточення. З огляду на застосування артилерії у згаданому бою, можна припустити, що жертвами артилерійського вогню радянських партизанів та пожежі стали численні мирні мешканці. Цим можна пояснити ті значні втрати серед націоналістів, подані у партизанських звітах. Під час ліквідації опору у Великій Мощаниці радянські партизани застосували тактику випаленої землі.
Нині, за відсутності джерел, немає можливості з'ясувати, якому з підрозділів УПА міг належати прапор, захоплений у Великій Мощаниці. Ці землі наприкінці 1943 р. входили до групи (військової округи) УПА «Богун». Якщо вірити даним командування Кам'янець-Подільського партизанського з'єднання про те, що у Великій Мощаниці перебувало кілька сотень бійців УПА, то можна припустити, що оборону в селі тримав Здолбунівський курінь «Ясен» або кілька сотень цього куреня, доповнених новобранцями.