13 травня 1927 року вважається датою заснування «Динамо», першого професійного футбольного клубу Києва.
За свою історію «Динамо» завоювало 60 титулів – національних і міжнародних кубків і суперкубків. Це єдиний клуб, який провів усі сезони у найвищій лізі СРСР, а потім України. Найтитулованіша команда України, яка у своєму активі має 16 чемпіонських титулів, 13 національних кубків, 9 суперкубків України, один Суперкубок УЄФА і два Кубки володарів кубків. «Динамо» стало найтитулованішим клубом Центральної та Східної Європи, а також найуспішнішим клубом України за результатами семи десятиліть – від 1930-х до 1990-х років.
Першу офіційну гру футбольний клуб провів 1 липня 1928 року в Білій Церкві проти збірної цього міста, і в підсумку поступився з рахунком 1:2. Наступний матч відбувся 17 липня з гравцями «Динамо» (Одеса) і закінчився з рахунком 2:2.
Восени 1928-го в команді з’явився перший тренер-гравець Василь Бойко. Під його керівництвом команда взяла участь у дебютному офіційному турнірі – першості Києва, яку і здобула.
Два гравця київського «Динамо» були удостоєні найвищої індивідуальної нагороди – «Золотого м’яча». Його володарями стали Олег Блохін (1975) та Ігор Бєланов (1986).
Цього дня також вшановують пам’ять видатного гравця і тренера київського «Динамо» Валерія Лобановського, який помер 13 травня 2002 року.
В умовах повномасштабної російсько-української війни, яка почалася 24 лютого 2022 року, до лав тероборони вступили і гравці київського «Динамо». А саме – ексгравці Олександр Алієв, Олег Лужний, Андрій Богданов, Віталій Мандзюк, які записалися до територіальної оборони Києва у перші дні війни. Також у лавах тероборони захищає Україну від російських окупантів футбольна легенда «Динамо» – Володимир Безсонов.
В колекції Національного музею історії України зберігається «Кришталева бутса» – відзнака Олега Блохіна за 200-й гол у чемпіонатах СРСР.
Підготувала Ольга Голдованська, старша наукова співробітниця Національного музею історії України