11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення вʼязнів нацистських концтаборів. Саме цього дня в 1945 р. вʼязні концтабору Бухенвальд підняли повстання, отримавши таким чином шанс на життя.
За час свого перебування при владі нацисти створили на території Третього Рейху й окупованих землях 1 634 табори, зокрема 367 – на території сучасної України, а саме: 2 концтабори (Янівський у Львові та Сирецький у Києві), 78 таборів для євреїв, 7 виправно-трудових таборів, 15 таборів примусової праці, 23 пересильні табори та 242 табори для військовополонених (останні називали шталагами, від нім. stalag).
У Національному музеї історії України зберігається жетон в’язня Шталага VIIIC, що розташовувався неподалік від міста Жагань на території Польщі. Першими військовополоненими в цьому таборі були поляки – учасники вересневої кампанії 1939 р., але згодом сюди відправляли представників різних національностей, зокрема – українців. За 6 років існування Шталага VIIIC в ньому загинуло понад 12 тис. полонених.