12 квітня християни західного обряду святкують Великдень у 2020 році. Вітаючи католиків із радісним святом, знайомимо з важливими для них експонатами, які зберігаються у фондах нашого музею.
Це речі Папи Римського Івана Павла ІІ (1920–2005) – одного із найвідоміших діячів Католицької церкви, понтифікат якого тривав 26 років. Як очільник Церкви він здійснив рекордну кількість пастирських поїздок – 250, зокрема 104 закордонні подорожі. У червні 2001 р. на запрошення Президента України Леоніда Кучми і голів українських Греко-католицької та Римо-католицької церков Іван Павло ІІ відвідав Україну, відправивши меси у Києві та Львові. Головною метою візиту була підтримка католиків у їхній вірі та допомога в налагодженні дружніх відносин між конфесіями в Україні.
У річницю відвідування України, 17 червня 2002 р., до фондів Національного музею історії України було передано облачення Його Святості Івана Павла ІІ, в якому він перебував у нашій країні. Облачення за дорученням понтифіка передав Апостольський Нунцій Архієпископ Микола Етерович, а саме – палій, столу, фелон зі столою та митру.
Митра – богослужбовий головний убір. Складається із двох частин, кожна з яких має закінчення конічної форми. Зі зворотного боку до митри прикріплені дві стрічки, які символізують Старий і Новий Завіти. По центру стрічок вишито зображення герба Папи Римського Івана Павла ІІ (1978–2005).
Палій – вузька стрічка з білої овечої вовни з шістьма чорними хрестами, на кінцях – обшиті чорним шовком шматочки свинцю. Носиться так, щоб один кінець звисав спереду, інший – ззаду. Палій пов'язаний із символом вівці, що заблукала, – вівці, яку пастир несе на своїх плечах. Фелон (казула – від лат. «плащ», орнат) верхній богослужбовий одяг без рукавів, елемент літургійного одягу католицького клірика. Стола – теж елемент літургійного облачення, шовкова стрічка 10 см завширшки і близько 2 метрів завдовжки, з вишитими шовковими нитками на кінцях хрестами. Виготовлено облачення в 2000– 2001 рр. у Ватикані у спеціальних майстернях.