Людмила Ляхевич, журналістка «UA: Українське радіо», святкує цьогоріч свій день народження як слухачка Школи музейних лідерів. Радійниця з шестирічним досвідом подала заявку на Школу, щоб дізнатися про музей більше зсередини. «Мене завжди цікавили музеї як культурні інституції. Я була в багатьох музеях закордоном. І мені дуже хочеться, щоби наші музеї також були цікавими, інноваційними», - говорить Людмила.
На її думку, поради лекторів з промоції, дизайну, особливостей оформлення експозиції знадобляться і в журналістській практиці: «Ми, журналісти, шукаємо матеріали про музейне життя, про цікавинки. Нам теж потрібні знання про предмет наших розповідей». За словами Людмили, її уявлення про музей після Школи значно розширилися. «Тепер я краще розумію, як функціонує музейний колектив, яка відповідальність на керівнику музейного закладу. Музейників я завжди вважала представниками престижної професії. Після Школи мені вже легше буде спілкуватися з музейниками на радіо, бо я знаю про їхні потреби, про те, скільки праці вони вкладають у те, щоби занурити відвідувача в атмосферу, а деколи навіть змінити світогляд».
Юрій Тужиляк належить до активістів, які ініціювали побудову скансену на Трухановому острові в межах Києва. Поки що цей проект перебуває на стадії підготовки концепції, а в Школі активісти намагаються розширити своє бачення музейної справи. «Я не є музейником за фахом, тому треба вчитися і вивчати досвід, як створити музей з нуля, як правильно представити музейну колекцію. Лекція дизайнера Сергія Бобака була дуже корисною для мене. Його поради щодо освітлення експонатів можна застосовувати також у скансенах, у старовинних приміщеннях», - вважає Юрій.