Упродовж другого дня Школи музейних лідерів слухачі мали змогу ознайомитися з Національним музеєм історії України. Про необхідність зміни парадигми музейної діяльності говорила під час лекції генеральний директор НМІУ Тетяна Сосновська. Пополудню кожна із трьох груп прослухала оглядову та тематичну екскурсію музеєм.
Під час спільного обговорення практик слухачі цікавилися накопиченим Національним музеєм історії України досвідом з проведення виїзних та тематичних театралізованих екскурсій, квестів для дітей та дорослих, програм для людей з обмеженими можливостями.
По завершенні другого дня Школи слухачі ділилися своїми враженнями.
Мирон Гордійчук, старший науковий співробітник Національного музею Тараса Шевченка (Київ), не приховує, що йому цікава не тільки участь у Школі Музейних лідерів, але й досвід організації такого проекту.
«Українські музеї конче потребують змін. Нам усім треба переходити на якісно вищий рівень», – говорить Мирон Гордійчук.
З-поміж дводенної програми він вирізняє лекцію «Промовистий чи мовчазний» : «Павло Гудімов виглядає гуру. Цікавий міжнародний досвід, який він показав. Україні треба більше фахівців такого рівня».
Євген Маловічко, співробітник Тростянецького краєзнавчого музею (Сумська область), в перший день Школи скористався нагодою і запитав Павла Гудімова, як у місцевих музеях представляти історію радянського періоду. «Лекція Гудімова мала більше художнє спрямування. Ніколи раніше я не бачив виставок цього арт-менеджера. Слухати й дивитися було дуже цікаво – як міжнародний досвід, так і його авторські проекти, – говорить Євген Маловічко. Також він додає, що накопичений Національним музеєм історії України практичний музейний досвід є корисним і для краєзнавчих музеїв на місцях.
«Тетяну Сосновську я знаю ще з Музею Павла Тичини. Мені завжди подобався її підхід до показу експозиції. Тепер бачу ще більше її напрацювань у значно більшому масштабі. Буду старатися втілювати цікаві ідеї у нашому музеї. Школа не мине намарно», – переконаний Маловічко.