Національний музей історії України оголошує набір до першої в Україні Школи музейних лідерів. Проект, створений за підтримки Українського культурного фонду, покликаний формувати музейних лідерів нової генерації – сміливих, креативних, неординарних фахівців культурно-освітнього простору, а також допомогти стати справжніми кваліфікованими фахівцями журналістам, які пишуть про культуру, зокрема музейництво.
Як один із провідних музейних закладів України з великим досвідом та інноваційними підходами в діяльності, Національний музей історії України прагне передати знання молодому поколінню музейників, навчити колег тому, як стати музейними лідерами у своєму регіоні.
Можливості, які надає Школа музейних лідерів:
- ознайомлення з новітнім світовим досвідом музейної справи та напрацюваннями провідного музею країни;
- обмін досвідом між працівниками музеїв України та їхніми закордонними колегами;
- участь у розробці програм щодо залучення людей із різними формами функціональних порушень на засадах інклюзивності до відвідування музеїв (порушення опорно-рухового апарату, органів зору, слуху тощо);
- знання та навички, необхідні для розробки шкільних і освітніх музейних програм;
- створення інноваційних стратегій залучення різних соціальних верств і категорій до музеїв;
- можливість відвідати музеї за кордоном та пройти там коротке стажування;
- долучитися до спільного створення виставок та експозицій;
- довідатися про сучасні особливості музейного дизайну;
- сміливо розпочати брендинг музею, в якому ви працюєте;
- навчитися застосовувати технології музейного маркетингу вже сьогодні.
Запрошуємо до Школи музейних лідерів співробітників музеїв, фахівців сфери культурної спадщини, журналістів (зокрема, фрілансерів, блогерів, відеоблогерів) і студентів профільних спеціальностей вищих навчальних закладів. Вік учасників – від 18 до 35 років.
Програма навчання передбачає три теоретичні сесії, що пройдуть у жовтні та листопаді 2018 року на базі Національного музею історії України, домашні завдання, які потрібно буде виконати самостійно в міжсесійний період, а також завершальне творче завдання – створення експозиції на задану тему в Національному музеї історії України. На всіх етапах роботи команда фахівців Національного музею історії України обіцяє консультування та практичну допомогу.
Троє учасників Школи музейних лідерів наприкінці навчання відвідають музеї Кракова з коротким стажуванням.
Заявку на навчання в Школі музейних лідерів можна подати, заповнивши анкету з додаванням мотиваційного листа за посиланням:
Термін подання заявок – до 23:59 30 вересня 2018 року.
Запрошуємо творити разом нову парадигму музейної справи України!