Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

Н Новини

Previous Next

Музей отримав монету Нумізматичного товариства Осло, яка вшановує зв’язки Норвегії та України

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Пам’ятна монета до 50-річчя Нумізматичного товариства Осло. Фото надано К’єтілем Квістом

Нумізматичне товариство Осло до свого 50-річчя виготовило особливу монету. На її аверсі, серед іншого, розміщено монету князя Ярослава (1019–1054) із тризубом. Таких монет виготовлено 300 екземплярів, і головний автор дизайну К’єтіль Квіст (Kjetil Kvist) передав до Національного музею історії України одну з них, під номером 242. Він подарував її під час відвідин Києва в квітні.

Монета виготовлена ​​зі срібла. Її викарбували на Норвезькому монетному дворі 21 грудня 2022 року. Монета випущена на тихоокеанському острові Ніуе, який дозволяє приватним організаціям випускати монети за ліцензією.

На лицьовій стороні монети розміщено портрет королеви Єлизавети ІІ, оскільки Ніуе визнає владу британського монарха. Також на аверсі зображена передня частина корабля вікінгів, монети короля Гаральда Суворого (1045–1066) із символом триквертом, а також князя Ярослава (1019–1054) із тризубом. На борту корабля рунічними літерами написані імена  «Гаральд» та «Еллісіф» (так у Норвегії називають Єлизавету – дружину Гаральда Суворового, доньку князя Ярослава).

На звороті монети розміщено вид Осло 1567 року (найдавніше зображення міста). Церква на реверсі – собор Святого Халварда. Він занепав у 17 столітті, і його руїни все ще можна побачити в Осло, це місце іноді використовують для церковних служб.

К’єтіль Квіст виконав зображення краєвидів міста та монет. Інші члени Нумізматичного товариства Осло виконали зображення корабля вікінгів. Коригувала дизайн і опрацьовувала деталі Інґрід Аустлід Райз (Ingrid Austlid Rise), яка багато років працювала дизайнером монет на Норвезькому монетному дворі.

06.jpg

К’єтіль Квіст передає монету до 50-річчя Нумізматичного товариства Осло Олені Родіоновій, завідувачці сектору фалеристики, медальєрики та боністики Національного музею історії України

К’єтіль Квіст розповідає про сюжет на монеті: «У лютому 2022 року Нумізматичне товариство Осло вирішило випустити монету на честь свого 50-річчя. Рішення щодо зображення з видом на місто прийняли ще до літа. Тоді ж ухвалили й ідею з кораблем вікінгів. Однак рішення щодо зображень монет ще не було. Влітку я відвідав Київ. Місто справило величезне враження. Я та багато інших норвежців уважно стежили за війною та долучалися до збору грошей і купівлі обладнання для цивільних і військових. Для мене особисто було важливо побачити Україну і пам’ятки Києва. Також я відвідав Києво-Печерську лавру і побачив мощі Нестора – історика, яким я, історик за освітою, захоплююся».

12.jpg

У нумізматичному товаристві вирішили продемонструвати на монеті давні зв’язки між Осло та Києвом. К’єтіль Квіст пояснює: «Національний банк України влітку випустив монету номіналом 2 гривні в пам’ять про Еллісіф, королеву Норвегії. Вона вийшла заміж за короля Гаральда Суворового, і вони переїхали до Осло. Гаральд відомий як засновник Осло. Я вирішив, що наша монета може бути відповіддю на цей крок з боку України – ми можемо показати за допомогою монети, що пам’ятаємо про зв’язок між Осло та Києвом 1000 років тому. Отже, як елемент комунікації, наша монета є актом солідарності та предметом, який вшановує зв’язок між нашими містами».

Команда Національного музею історії України дякує К’єтілю Квісту і радіє, що колекція поповнилася монетою, яка вшановує історичні контакти між Норвегією та Україною.

Такі предмети демонструють давні зв’язки України з Європою та допомагають відкривати цю історію в світі.

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь