Як пояснити дітям довгий шлях, яким людство йшло до прогресу? Завдяки цікавим експонатам, захопливим дослідам та експериментам! Зали Національного музею історії України 9 лютого наповнилися дзвінкими голосами. Спраглі нових вражень діти поспішали довідатися, як людство від обробки каменю дійшло до цифрових технологій та гаджетів.
Розповідь екскурсовода охопила період від камяної доби до ХХІ ст. Першим поверхом відвідувачі мандрували, щоб довідатися як виживали первісні люди та вдосконалювали свій побут. Далі ознайомилися з добою античності та Трипільської культури.
«Міст би не існувало, якби люди не удосконалили будівництво. Майстерність давніх греків використовували візантійські майстри для будови Софійського собору та першої кам’яної споруди в Русі – Десятинної церкви», – розповідає екскурсовод Анна Овчаренко. А далі дітей запрошують до діарами древнього Києва.
Від давніх слов’ян мандрівка вирушила в епоху Середньовіччя і далі до сьогодення. Цікаві експонати викликали в дітей то здивування, то захоплення. А головне – мотивували їх до подальшого пізнання.
Програму доповнювали практичні активності. Школярі залюбки брали участь у виготовленні примітивного світильника. Найбільше емоцій викликав експеримент із фруктовою батарейкою.
Роззнайомишись один із одним під час екскурсії, діти далі дружно вирушили творити справжнє диво – магічне перенесення зображення з однієї поверхні на іншу без принтерів і сканерів.
Десятирічний Данило навчається в київській спеціалізованій школі №49 з поглибленим вивченням французької мови. В Національному музеї історії України він не вперше – торік приходив разом із класом старшої сестри. «В цьому музеї мені розказують кожного разу щось нове. І тут не тільки розказують, тут можна провести дослід чи експеримент, можна щось зробити руками і принести додому. Так що я прийду ще третій раз», – сказав Данило, тримаючи в руках виготоволений власноруч медальйон із зображенням НМІУ.
За чисельними проханнями наших відвідувачів дитячу інтерактивну програму в НМІУ буде проведено повторно – 23 лютого.
Фотозвіт події дивіться на нашій сторінці в Фейсбук.