Унікальна керамічна модель храму з поселення Володимирівка – експонат із колекції НМІУ, представлений на новій виставці «Трипілля: культ, віра, храм». Ця виставка присвячена релігійним уявленням трипільців.
Релігія племен трипільської культури пов’язана з аграрними ритуалами, освяченням землеробської праці, культом родючості та сакралізацією образу жінки і рослинності. Модель світосприйняття трипільців охоплювала підземний світ, наземний простір з рослинами і живими істотами та небесну сферу.
Одним із яскравих експонатів виставки є модель храму із с. Володимирівки. Про призначення цієї будівлі свідчать відсутність у інтер’єрі печі та багатий розпис на стінах та підлозі. Модель виготовлено зі світлої, майже білої, глини з домішками дрібного піску. Попереду храму розташована невеличка платформа – «сіни» з квадратним входом із поріжком. На протилежній від входу стіні – округле вікно. Модель вкрита ангобом коричнево-червоного відтінку з розписом чорною та білою фарбами. Орнаментальні мотиви (дуги, зубці) мають магічне значення і захищають будівлю від злих сил.
Модель храму знайдена у 1936 р. під час Трипільської експедиції Інституту історії матеріальної культури АН УРСР під керівництвом С. Магури.