24 серпня 1991 р. Верховна Рада після прийняття Акта проголошення незалежності України затвердила постанову «Про військові формування в Україні», яка визначила ключове питання — підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території України, Верховній Раді України та утворити Міністерство оборони України. Фактично саме цією постановою започатковано розбудову Збройних сил України як військової організації.
6 грудня Верховна Рада України прийняла два закони: «Про оборону України» і «Про Збройні сили України». Тоді ж затвердили текст Військової присяги, яку в залі Верховної Ради першим склав Міністр оборони України генерал-полковник Костянтин Морозов.
Офіційно війська, що дислокувалися на території України після розпаду СРСР, почали присягати від моменту підписання відповідного наказу Міністром оборони України 3 січня 1992 р.
Однак до затвердження наказу, на другому з’їзді Спілки офіцерів у Києві, який відбувався 2–3 листопада 1991 р., офіцерський корпус, що налічував півтори тисячі осіб, привів до присяги Голова спілки – Вілен Мартиросян.
Вілен Мартиросян як командир полку зв’язку та очільник військової частини 23 грудня 1991 р. на центральному майдані м. Рівного прийняв військову присягу у військовослужбовців 55-го окремого лінійно-вузлового полку зв’язку. Полк присягав двічі. Вперше – 2 грудня 1991 р., після Всеукраїнського референдуму, але документально це не оформили. Тому вирішили провести урочистий захід 23 грудня. На виставці представлено національний синьо-жовтий прапор, на якому першими присягали на вірність народу України військовослужбовці частини № 70425, та список офіцерів, прапорщиків, сержантів та солдатів, які першими серед військових формувань склали присягу.