Нарукавний щит збройних сил нацистської Німеччини, яким нагороджували під час Другої світової війни учасників боїв за Кримський півострів.
У жовтні 1941 року почалися наймасштабніші та водночас найкривавіші бої Другої світової війни – за Кримський півострів та місто Севастополь.
11-та армія вермахту під командуванням генерала Еріха фон Манштейна продемонструвала приклад успішних бойових дій. Те, що радянська пропагандистська машина подавала, як «славетну героїчну оборону», на практиці стало великою трагедією для простих солдатів та ганьбою для радянських воєначальників. Загальні втрати Червоної армії від жовтня 1941 року до липня 1942 становили близько 350 тисяч військовослужбовців, і були просто непорівнянні із втратами німецької сторони, які були в рази меншими.
Після закінчення військових дій, 25 липня 1942 року, на згадку про бої за Крим, Адольф Гітлер підписав розпорядження про заснування відзнаки «Кримський щит», якою могли бути нагороджені військовослужбовці вермахту та інших військових підрозділів, котрі від 21 вересня 1941 року до 4 липня 1942 брали участь у боях за Крим, зокрема й південніше Перекопського перешийка, на суходолі, у повітрі і на воді.
«Кримський щит» мав витягнутий закруглений кінець. На щиті зображено південь України (Херсонську область та Автономну Республіку Крим). На зображенні півострова Крим є напис «KRIM». У верхній частині щита розташований імперський орел з піднятими крилами (виходять за межі щита), який тримає вінок зі свастикою. По обидва боки від вінка зазначено роки: «1941» та «1942». Точна кількість нагороджень, з урахуванням військовослужбовців румунської армії, яка теж брала участь у боях за Крим, невідома. Загалом було випущено від 200 до 300 тисяч екземплярів цього знаку.