Матеріали сфрагістики є одними із найцікавіших артефактів, які характеризують епоху Ярослава Мудрого. В експозиції нової виставки "Ярослав Мудрий: два образи" представлено рідкісну знахідку – мідну вірчу підвіску-печатку зі знаком Рюриковичів. 2006 р. її було виявлено в с. Циблі на Переяславщині в розмиві дніпровського берега в урочищі Церква. У цьому місці зафіксовано низку давньоруських пам'яток: городище з посадом і велике селище поряд, курганний могильник та розташовані неподалік малі поселення. Очевидно, тут був центр певної округи, до якого тяжіли численні невеликі селища, а підвіска була частиною поховального інвентарю одного з жителів комплексу поселень поблизу с. Циблі.
Нині відомо близько десяти підвісок зі знаками Рюриковичів. Ці підвіски є вірчими знаками вірників великого князя Київського, тобто осіб, уповноважених для виконання певної офіційної місії, і побутували ці підвіски переважно у контактних зонах з фіно-балтами – давали право купцю на торгівлю, як на Русі, так і у скандинавських країнах. Використовували такі підвіски за княжіння Володимира Святославича та Ярослава Мудрого, і аж до смерті останнього у 1054 р. Цікаво, що у другій половині ХІ – ХІІ ст. на півночі Русі були поширені прикраси, стилізовані під вірчі печатки. Циблівська підвіска датується 1012–1015 рр. – останніми роками володарювання князя Володимира на Русі, коли його син Ярослав Мудрий у 1014 р. наважився на відкритий виступ проти батька – відмовився виплачувати Києву щорічну данину – 3000 гривень. На лицьовому боці підвіски – зображення княжого знаку-тризуба князя Володимира Святославича, на звороті – складний рослинний орнамент.
Експонат люб'язно надано для експонування на виставці «Ярослав Мудрий: два образи» Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав».