Екскурсія вихідного дня проходить у музеї по суботах і неділях о 13:00. Це чудова нагода з користю відпочити на вихідних, відвідати музей та дізнатися нові цікавинки з історії своєї Батьківщини.
На суботу, 29 лютого, запрошуємо на екскурсію «Україна Незалежна», що охоплює період від проголошення Акту незалежності України 24 серпня 1991 р. до сьогодення. Доба незалежності – це наше життя, яке щосекунди стає історією. Це жива історія, свідками якої є кожен із нас. Це бурхливі часи, що залишили слід у долях всіх українців. Разом із вами ми знову переживемо всі найяскравіші епізоди останніх 27 років вітчизняної історії, оглянувши унікальні артефакти нашої епохи з колекції головного історичного музею країни.
Екскурсію проведе Олександр Лук'янов, старший науковий співробітник відділу історії незалежної України.
1 березня, в неділю, відбудеться тематична екскурсія «Мальована кераміка Вікентія Хвойки». Вікентій Хвойка відомий як археолог, що відкрив яскраву й неповторну Трипільську культуру на території України. Роботи цього науковця дали змогу створити першу наукову концепцію історичного розвитку землеробського населення Середнього Подніпров’я від кам’яної доби до епохи Середньовіччя. Він був одним із засновників та першим Головним зберігачем Національного музею історії України, який тоді називався Київський художньо-промисловий і науковий музей. На початку лютого виповнилося 170 років з дня його народження. Спеціально до ювілею в музеї відкрито виставковий проект «Археологічні світи Вікентія Хвойки», що представляє оригінальні документи та акварельні малюнки археолога. Також під час екскурсії відвідувачі дізнаються про життєвий шлях подвижника української археології та ознайомляться із найцікавішими знахідками науковця, які й зараз є окрасою постійної експозиції музею.
Проведе екскурсію співкуратор виставкового проекту до 170-річчя Хвойки, старший науковий співробітник музею, археолог Леся Дідух.
Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.
Вартість – 50 грн (30 грн – для школярів/студентів/пенсіонерів) + вхідний квиток до музею (75 грн – повний, 30 грн – для школярів/студентів/пенсіонерів). Додаткову інформацію можна отримати за телефоном (044) 278-48-64.