В суботу, 29 лютого в Національному музеї історії України відбудеться зустріч зі свідками російської анексії Криму 2014 року.
Які чинники сприяли тому, що у ХХІ столітті була порушена територіальна цілісність незалежної країни в центрі Європи? Завдяки чому й кому Росії вдалося анексувати Крим 2014 року? Чи втратила Україна півострів за шість років російської окупації безповоротно? На ці та інші запитання шукатимемо відповіді на зустрічі в Національному музеї історії України.
Учасники заходу:
- Андрій Щекун, співкоординатор руху «ЄвроМайдан-Крим», головний редактор газети «Кримська світлиця»;
- Ігор Чайка, журналіст, режисер документального фільму «Острів Крим. Дежавю», голова Незалежної медіа-профспілки України (2016–2019);
- Олена Халімон, журналістка, авторка та редакторка кримських проектів, які висвітлюють репресії проти кримчан;
- Анна Андрієвська, журналістка, кримчанка, яка була свідком анексії Криму та переслідується російською владою за професійну діяльність, внесена до списку терористів та екстремістів Росфінмоніторнигу.
У межах заходу відбудеться показ документального фільму Ігоря Чайки «Острів Крим. Дежавю».
Олена Халімон та Анна Андрієвська розкажуть про працю над збірниками спогадів кримчан про окупацію Криму Російською Федерацією у 2014 році – «Люди «сірої зони». Свідки Російської анексії Криму» та «Книга свідчень. Анатомія російської анексії Криму». Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що анексія півострова була безкровна і що «кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно обрали Росію».
Під час заходу співкоординатор громадянського руху «ЄвроМайдан-Крим» у Криму в 2014 році Андрій Щекун презентує тематичний номер журналу «Пам’ятки України: національна спадщина», присвячений пам’яткам півострова.
Початок зустрічі зі свідками російської анексії Криму "Шість років окупації: чи втратили ми Крим?" – у суботу, 29 лютого, о 14:00.
Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.
Додаткова інформація – за телефоном (044) 278-48-64.
Вхід на захід вільний.