Виставка "З історії грошового обігу в Україні" розташована в залі № 20 на другому поверсі музею. В ній представлено близько 3 тисяч грошових монет та банкнот, які охоплюють період від ІІІ тис. до н.е., коли в племенах трипільської культури виникає регулярний обмін товарами, до грошової системи незалежної України.
Основу виставки складає нумізматична колекція Національного музею історії України, що створювалась протягом майже 200 років. На виставці також є документи - купчі, що розповідають про вартість грошей у той чи інший період, а також предмети декоративно-ужиткового мистецтва, національного одягу, посуд, прикраси, складовою частиною яких була монета.
На виставці можна побачити гроші часів Київської Русі - гривні монетні та шийні ХІ ст.., монети Золотої Орди, литовсько-польського карбування ХVІ ст., а також монети Священної Римської імперії, які були в обігу на українських землях в ХVІІ ст. Цікавим є оригінал купчої 1499 року на продаж маєтку в Брацлавському повіті (сучасне Поділля). Ще одна купча, 1541 року, передбачає купівлю села в Брацлавському повіті з усіма людьми за 40 литовських грошей.
Експонуються паперові державні облігації Курсько-Київської залізниці 1843-99 років. Багато уваги приділено грошам XIX-XX століття – це і австро-угорські монети, які були в обігу на Західній Україні, гривні Української народної республіки, червінці 1922-24 років, а також карбованці німецької окупаційної влади 1942 року. Є також гроші радянського періоду і часів сучасної незалежної України.