29 липня 1865 року в селі Прилбичах нинішньої Львівської області народився церковний, громадський та культурний діяч, дійсний член Наукового товариства імені Тараса Шевченка у Львові, митрополит Галицький, архієпископ Львівський, єпископ Кам’янець-Подільський Андрей (Роман Марія Александер) Шептицький.
Освіту здобував у навчальних закладах Кракова та Бреслау (нинішньому Вроцлаві), а 19 травня 1888 року отримав ступінь доктора права в Ягеллонському університеті. Влітку того ж року Роман Шептицький у супроводі батьків вступив до Добромильського монастиря отців Василіян, одночасно розпочавши вивчення богослов’я й філософії, відвідуючи університетські курси в Кракові, де згодом здобув докторський ступінь. 17 грудня 1900 року Папою Римським Левом ХІІІ Андрея Шептицького було іменовано митрополитом Галицьким, архієпископом Львівським і єпископом Кам’янець-Подільським.
В роки Першої світової війни митрополита Андрея Шептицького було заарештовано і вивезено в полон російськими військами. За три роки він побував у Києві, Новгороді, Курську, Суздалі та Ярославлі, повернувшись до Львова у вересні 1917 року.
У жовтні 1918 року, будучи членом Української національної ради ЗУНР, Андрей Шептицький вітав встановлення української влади в Галичині. Згодом, в 1933 році, різко засудив Голодомор 1932–1933 років. Намагаючись допомогти українцям, які постраждали від голоду, організував збір продуктів, проте радянська влада не пропустила їх через кордон. З приходом радянської влади на територію Західної України, Андрей Шептицький видав декілька послань, в яких засудив комуністичну систему. У 1938 році він вітав створення Карпатської України, а в 1941 році — Акт відновлення Української Держави.
Андрей Шептицький став ініціатором створення в 1903 році у Львові Народної лічниці, яка в 1930 році була перетворена на госпіталь. Окрім того, в 1905 році ним було засновано Львівський церковний музей — сучасний Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького. Як депутат і сенатор парламенту Австро-Угорської імперії він послідовно вимагав рівності прав для українців Галичини, а 28 червня 1910 року виступив з ініціативою створення Львівського університету. Завдяки Андрею Шептицькому 1921 року в Римі було відкрито Українську історико-церковну місію, головною метою якої стали пошук та підготовка до публікації всіх документів, пов’язаних з Україною, що знаходилися в архівах Риму та Ватикану. У 1928 році митрополит Андрей Шептицький створив Греко-католицьку богословську академію у Львові, яка довгий час залишалась єдиним українським вищим навчальним закладом у Польщі.
В колекції Національного музею історії України знаходяться медаль із зображенням митрополита Андрея Шептицького та репродукція його портрета.
Підготувала Олена Кохан, старша наукова співробітниця Національного музею історії України