В українському парламенті тривають заходи в межах наукового та мистецького проекту «Від Конституції до Конституції» до 100-річчя прийняття Конституції Української Народної Республіки 29 квітня 1918 року. Саме наприкінці квітня 1918 року Центральна Рада проголосила Конституцію Української Народної Республіки (Статут про державний устрій, права і вільності УНР).
18 квітня в кулуарах Верховної Ради України відкрилася тематична експозиція, що представляє три українські конституції: чинну Конституцію України, Конституцію УНР та Конституцію Пилипа Орлика (копія). Науковим консультантом виставки був завідувач відділу НМІУ "Музей Української революції 1917-1921 років" Олександр Кучерук, який також виступив ведучим церемонії відкриття.
Під час відкриття Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підкреслив, що Конституція УНР закріпила державну незалежність і територіальну цілісність України, основні права громадян та демократичні свободи. Вищою законодавчою владою парламентської республіки визначалися Всенародні Збори, виконавчою владою – Рада Народних міністрів, судовою владою – Генеральний Суд. Підтверджувалося право національних меншин в Україні на національно-персональну автономію.
Також у експозиції представлена Конституція Пилипа Орлика - Договір гетьмана Війська Запорізького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом Війська, який визначав права і обов'язки усіх членів Війська і передував Конституції УНР. Договір був укладений 5 (16) квітня 1710 року у м. Тягиня (нині м. Бендери, Молдова). Від старшини та козацтва документ, написаний староукраїнською мовою, підписав кошовий отаман Кость Гордієнко. Ця пам'ятка української політико-філософської та правової думки складається з преамбули та 16 статей. Сучасна поширена назва «Конституція» походить від дослівного перекладу терміну латинського варіанту документа.
Представлений у експозиції і оригінал чинної Конституції України (Основного Закону), ухваленої 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання, яка є наступною після Конституції УНР. Конституція України, що набула чинності з дня її прийняття, складається з 15 розділів: 161 стаття зібрана в 14 розділів, а XV розділ містить 17 перехідних положень. Державне свято – День Конституції України святкується щорічно 28 червня.
За дієвої участі завідувача відділу НМІУ "Музей Української революції 1917-1921 років" також було підготовлено факсимільну копію Конституції УНР 100-річної давнини. Під час реєстрації народні депутати України отримали це факсиміле. Таке видання є тим більш назрілим, оскільки до нашого часу збереглися лише декілька автентичних примірників Конституції УНР.
Продовженням святкової програми у Верховній Раді стала культурно-просвітницька програма за участі провідних українських науковців-істориків, громадських діячів та музичного гурту «Друже музико» на внутрішньому подвір’ї сесійної будівлі парламенту.