Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

Н Новини

З 1 листопада до 21 січня триватиме соціальний марафон НМІУ «Історія в колядці»

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У стародавніх українських колядках збережено чимало словесних свідчень нашої давнини. Ці зимові календарно-обрядові пісні в епоху Русі (і навіть у давніші часи) й козаччини виконували і в селах, і в містах. У них ідеться про витязів та лицарів, мечі і ясні шаблі, кораблі і просторі тереми, паволоки, оксамити, серпанки і багато інших реалій різних історичних епох.

На жаль, чимало цих самобутніх старосвітських колядок забуті, їх ніхто вже не співає. Натомість молодь вивчає «уніфіковані» колядки літературного походження XVIII–XIX ст., в яких не відображається давнина й тяглість української історії.
Національний музей історії України ініціює Соціальний марафон «Історія в колядці» та пропонує дітям і молоді поглянути на українську історію через призму стародавніх календарно-обрядових пісень – колядок.

Мета – зацікавити дітей і молодь історією України в незвичний спосіб; унаочнити тяглість української історії від руських часів до сьогодення; залучити цю аудиторію до світлого і радісного обряду колядування.

Завдання – надати дітям можливість віднайти стародавні колядки їхнього регіону, вивчити їх та розмістити відео в соцмережах, що унаочнить для молоді багатство й давнину нашої історії.

Опис марафону
Початок марафону – 1 листопада, завершення 21 січня.
Діти і молодь отримують завдання: використовуючи різні історичні джерела, віднайти стародавню колядку свого краю – свого району, села чи містечка, а для жителів районів мегаполісів, до складу яких свого часу увійшли села – з тих сіл, на честь яких названі житлові масиви. Скажімо, для Києва – це Троєщина, Теремки, Осокорки тощо. Колядка може бути і з тієї місцевості, з якої походять предки дитини.
Колядку варто обирати таку, де є 2-3 назви архаїчних давньоукраїнських реалій: предметів побуту, різновидів зброї, знарядь праці. Слід скласти «словничок колядки», коротко описати, яке поняття стоїть за певним давнім словом, за змогою віднайти зображення цього предмета.
Цю пісню слід вивчити й заспівати, знявши свій «виступ» на відео (мобільний телефон, планшет). Співати можна як одному, так і з братами й сестрам чи всією родиною, або з гуртом друзів, цілим класом тощо. Зніматися бажано на тлі історичної будівлі краю або в місцевому краєзнавчому музеї біля експозиції часів Русі чи козаччини.
Використання традиційних музичних інструментів і традиційного народного вбрання краю – вітається.
Обов’язково перед виступом слід представитися – хто ви, звідки, коротко розповісти про свою колядку – з якого вона регіону, які в ній згадуються історичні слова, показати на відео віднайдені зображення.
Найбільш натхненні можуть зробити мультимедійну обробку відео, прикрасити його анімацією, картами місцевості, мультиком за сюжетом колядки.
Коли ваше відео буде записане, виставте його на Youtube і надішліть на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Найкращі відео публікуватимуться на офіційній сторінці НМІУ.

Підведення підсумків марафону
10 осіб (гуртів) що наберуть найбільшу кількість лайків і поширень, отримають у подарунок цікаву програму від НМІУ в час канікул.
3 улюбленців соцмереж – можливість запису інтерв’ю на радіо чи телебаченні.
Всі учасники соціального марафону отримають до Різдва приємний даруночок від Національного музею історії України. Подія на Facebook

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь