У Національному музеї історії України 16 грудня до огляду відкрито виставку, присвячену двом найшановнішим в Україні святам: Дню Святого Миколая та Різдву.
День Святого Миколая Чудотворця (19 грудня) – одне з найулюбленіших свят в Україні. Святий Миколай був єпископом Мири – стародавнього міста в Лікії (Мала Азія). Завдяки своєму подвижництву та чудесам здобув славу ще за життя. До святого Миколая звертаються з молитвами про зцілення, допомогу в різних бідах, хороші стосунки в родині, підтримку у бідності й нужді, захист від смутку та зневіри. Він прославився як захисник несправедливо засуджених та умиротворитель тих, хто ворогує. Також святому Миколаю моляться за дітей, тому день пам’яті святого в Україні є особливо очікуваним дитячим святом.
Експозиція виставки ознайомлює з дитячими керамічними іграшками кін. ХІХ – поч. ХХ ст. та іконою «Святий Миколай Чудотворець» другої пол. ХІХ ст.
Різдво Христове (25 грудня, 7 січня) – одне із найвеличніших свят, яке відзначається всіма християнськими церквами світу. Кожен український регіон має особливості і водночас спільні риси святкування Різдва. Напередодні свята, при появі першої зірки на небі, родина сідає за Святу вечерю. Ця чудова традиція насичена символами та віруваннями. Вечеря пісна, складається із 12 страв. Обов’язковими є кутя, узвар, хліб, сіль, часник, борщ, риба, квасоля, капуста тощо. На почесному місті в хаті повинен стояти дідух – житній або пшеничний сніп, який символізує урожай, добробут і є оберегом роду.
В експозиції представлено посуд кін. ХІХ – поч. ХХ ст. та інші предмети, які є традиційними елементами святкування Різдва Христового.