Відстань між річницями Голодомору та Майдану збіглася в часі з різницею в один тиждень, що наштовхнуло на історіософське осмислення на перший погляд непорівнюваних історичних подій. Виставка-інсталяція не порівнюватиме події, а скоріше проводитиме свого відвідувача духовним шляхом відродження гідності та потужної сили волі українського народу.
Концептуально виставка є поєднанням двох просторів: спочатку відвідувач входить у простір, на стінах якого будуть розміщені картини Валерія Франчука, присвячені Голодомору. Це місце символізуватиме трагедію України, яка втратила під час штучно створених Голодоморів ХХ століття велику кількість українців, наше коріння – дідів-прадідів. Символічний перехід до другого простору – сучасного, представлятиме дерево з розлогою кроною та широким гіллям зі світлинами фотохудожниці Віки Ясинської. За кожною постаттю на портретах прихований її власний шлях до Майдану як символу свободи, кожна постать – Герой, для якого збереження власної гідності та збереження незалежності України переважили навіть інстинкт самозбереження, небезпеку фізичного знищення.
Об’єднання учасників Революції Гідності буде демонструватися цитатами з соціальних мереж: висловами із закликами, пропозиціями допомоги, враженнями простих людей. І кожен відвідувач за бажанням може залишити власний спогад.
Також у сучасному просторі буде встановлено екран, де заплановано показ документального фільму: «Зима у вогні: Боротьба українців за свободу», знятого режисером Євгеном Афінеєвським. Фільм про драматичні події Євромайдану був знятий 28 операторами - безпосередніми учасниками тих подій.
Виставка-інсталяція буде відкрита для огляду з 13:00 у суботу, 19 листопада.
Додаткова інформація - (044) 278 48 64.