Сформована в 1948 р. фондова група «Тканини» (9 846 од. зб.) включає церковне облачення, гаптування, вишивку, народний одяг, килими, рушники, продукцію виробничих комбінатів, військовий одяг, меморіальні речі.
Становлення групи пов’язане зі створенням у Київському художньо-промисловому і науковому музеї у 1902 р. етнографічного та історичного відділів, комплектуванням яких займались директор музею М. Біляшівський та завідувач відділу Д. Щербаківський. Проведення у 1906 р. Першої південноросійської кустарної виставки дозволило поповнити музейні фонди взірцями вишивки та ткання Середнього Подніпров’я, Поділля, Волині, Закарпаття, інших регіонів України.
У фондових колекціях зберігаються перші надходження до музею – вишиті рушники Полтавщини, Харківщини та Київщини, передані О. Терещенком (1902) та В. Бутовичем (1905); лиштви підризників ХVІІІ ст., привезені Д. Щербаківським з експедицій по Київській губернії (1905); переданий з Першої південноросійської кустарної виставки подільський килим др. пол. ХІХ ст. із сюжетною композицією.
Виробами ХVІІ–ХVІІІ ст. є гаптовані шовковими, золотими та срібними нитками літургійні предмети: плащаниці, хрещаті покрівці, воздушки, вишиті лиштви підризників, сакоси, єпитрахилі, стихарі, митри, палиці тощо. Унікальною пам’яткою гаптувального мистецтва сер. ХVІІ ст. є шапка Б. Хмельницького (1595–1657), у 1911 р. подарована музею Варварою Ханенко.
У 1995 р. до музейного зібрання надійшло облачення Патріарха Київського та всієї Руси-України Володимира (Романюка), у 2002 р. – облачення та митра Папи Римського Іоанна Павла ІІ, в яких він 23–27 червня 2001 р. проводив Божественні літургії в Києві та Львові.
У фондовій групі зберігаються костюми, деталі одягу та вишиті аксесуари заможних верств населення ХVІІІ – перш. чв. ХХ ст., зокрема, дві накидки «сорті-де-баль» (одягались на бальні сукні, прикрашалися вишивками, стразами або аплікацією) поч. XX ст., які надійшли до музею у 1915 р.
Більшу частину зібрання складають жіночі й чоловічі сорочки та інші складові традиційного вбрання України ХІХ – перш. пол. ХХ ст.
Зі 134-х тканих килимів 49 у ХVІІІ–ХХ ст. виготовлені в Україні, зокрема, килим з поховання гетьмана Данила Апостола (1734) у Спасо-Преображенській церкві с. Великі Сорочинці на Полтавщині, у 1941 р. переданий з Кролевецького художнього технікуму.
У збірці представлені твори художників др. пол. ХХ ст., які продовжували традиції народного ткацтва, насамперед, майстрів гобелену М. Цись, В. Прядки, О. Мединського, авторів узорних тканин Г. та В. Верес.