Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

А Анонси

Previous Next

2 серпня в НМІУ відкривається виставка, що покаже те як бачили Україну та українців іноземці у XVII–XIX ст.

2 серпня, у четвер, о 16:00 в Національному музеї історії України відкриється виставка “Очима ближніх і дальніх сусідів: Україна в графіці XVII–XIX століть”, що представить маловідомі зображення українських краєвидів, міст, історичних пам’яток та власне українців.

На виставці можна буде побачити гравюри, літографії, акварелі та стародруки з колекцій Національного музею історії України, Національного художнього музею та Національної бібліотеки України імені Володимира Вернадського. Всі вони виконані відомими європейськими митцями та є цінним джерелом інформації про те, як раніше іноземці уявляли Україну та її жителів, та як ділилися своїми враженнями про Україну її гості до епохи Інтернету, гаджетів і соцмереж.

Нині, за умови євроінтеграційних прагнень України, важливо звернутися до питання, яким є імідж нашої країни. Мало хто задумується над тим, що сучасний образ України та українця у Європі формувався кілька століть поспіль за посередництва наших ближніх і дальніх сусідів. Як зазначає куратор виставки, кандидат історичних наук Ярослав Затилюк: "Іноземці, які побували в Україні або читали про неї у тиші власних кабінетів, однаково перебували під впливом давніх книжних образів і стереотипів. Якими вони були і як виглядав «колективний портрет» українця, що остаточно оформився у ХІХ столітті, можна дізнатися після переглядів представлених на виставці зображень її краєвидів та пам’яток у творах графіки, а також замальовок з етнографічних альбомів. Найбільш промовисті з них і відібрано для експонування.".

Більшість матеріалів виставки експонуватимуть вперше. Передусім це гравюри і літографії із мальовничими зображеннями українських міст, сіл та знакових пам’яток, виконані відомими французькими, німецькими, польськими та російськими митцями. Також – зображення українських козаків, селян, містян, кобзарів-лірників з відомих етнографічних альбомів ХІХ ст. Крім того експонуватимуться видання європейських та російських друкарень на українську тематику. Серед них – мандрівні записки (тревелоги) Україною, німецькі та французькі наукові розвідки з історії «країни козаків», а також видання з інформацією про Україну, розраховані на масового європейського читача. Додатково на виставці демонструватимуть унікальні гравюри із зображеннями Криму і татар, а також перші фотографії Києва, зроблені англійцем Джоном Борном у 1853 р.

Партнером проекту виступила "Рамарня на Васильківській".

На відкритті виставки можна буде прослухати кураторську екскурсію старшого наукового співробітника музею, кандидата історичних наук Ярослава Затилюка, який є фахівцем з історії ранньомодерної України XVI–XVIII ст., дослідником тогочасних ідей, уявлень та інтелектуальних традицій.

Відкриється виставка 2 серпня о 16:00.
Вхід на відкриття виставки вільний. Попередньо потрібно зареєструватися ЗА ФОРМОЮ.

Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.
Додаткова інформація та акредитація ЗМІ – за телефоном 068 086 56 07 (Марина).

 

Подія на Facebook

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь