Важливим чинником становлення ранньосередньовічної Київської держави була зовнішня торгівля купців Русі, скерована передусім на південь – до столиці могутньої Візантійської імперії – Константинополя.
Як організовували торговельні експедиції? Де і як брали руські купці товари на продаж, що везли натомість до Києва, і, головне, як було облаштоване перебування русів у Царгороді? Як саме торговельні контакти із Візантією вплинули на ранні етапи державотворення України-Русі?
Під час лекції ви також дізнаєтеся, які документи слід було мати з собою, щоб вдало скористатися "безвізом" з Візантією, як називався та як був облаштований "хостел", до якого заселялися купці у Константинополі; що таке "месячна" і чому "олл інклюзів" не поширювався на тих, хто прийшов "без купли"; хто такий "василік" і які повноваження щодо русів мав столичний мер – епарх міста Константинополя; що таке "заборонені товари" і з якими корумпованими ромейськими чиновниками потрібно було мати справу, щоб спробувати вивезти з Царгорода контрабанду...
Про це та про інше йтиметься під час лекції "З варягів – у греки: купці русі у Візантії ІХ-ХІ ст." Андрія Домановського, кандидата історичних наук, харківського візантиніста.
Початок у суботу, 19 травня, о 14:00 на 4 поверсі Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2).
Вхід за квитком вартістю 10 грн.