23 грудня у Національному музеї історії України відбудеться відкриття виставки «Жив-був Новий рік», яка присвячена історії новорічно-різдвяних свят від давнини до сучасності.
«Жив-був Новий рік» – перша подібна святкова виставка у Національному музеї історії України, яка починаючи з 2017 року стане традиційною.
Виставка складається з етнографічної, дореволюційної, довоєнної та післявоєнної частин, які представлені як у вітринах, так і в інсталяціях. Так можна простежити як зароджувалися свята в язичницькі часи, що змінилося в обрядах після хрещення Русі, чим відрізнялося святкування у селі та місті, коли в Україні почали встановлювати ялинки та як їх прикрашали у різні періоди, починаючи з 1900 року.
«Ідея проекту полягає не так у тому, щоб розкрити історично-наукову тему зимових свят, як створити своєрідний портал, завдяки якому відвідувачі музею перенесуться у своє дитинство та юність, згадають тодішній святковий настрій, мрії і передчуття дива. Люди сприймають історію через власні родинні спогади, які особливо яскраві та теплі у новорічно-різдвяні свята. Тож цього року ми запропонували нашим співробітникам поділилися спогадами з дитинства і принести для проекту ялинкові прикраси і листівки, які багато років поспіль створювали святковий настрій для всієї родини. У наступні роки ми попросимо усіх охочих долучитися до проекту і разом відтворити історію свята», – каже генеральний директора Національного музею історії України Тетяна Сосновська.
З кожною ялинковою прикрасою на виставці пов’язана приватна історія. Одна зі співробітниць НМІУ принесла прикрашену картонну ластівку в гнізді, яку, будучи малою дитиною, знайшла на викинутій ялинці. Їй стало шкода ластівки на морозі, відтоді з року в рік ця прикраса є однією з головних на ялинці в її домівці.
Спеціально для виставки «Жив-був Новий рік» своїми колекціями новорічних прикрас поділилися не тільки працівники музею, а й відома українська письменниця Лада Лузіна і Державний музей іграшок та приватні колекціонери.
Відкриття виставки «Жив-був Новий рік» відбудеться о 20:00 на другому поверсі Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2).
Виставка триватиме до 20 січня 2017 року.
Детальніша інформація за телефоном 067 356 52 79 (Юлія).