Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

А Анонси

21 листопада в Музеї історичних коштовностей (філії НМІУ) відкриється виставка сучасних ювелірів України

21 листопада о 17:00 в Музеї історичних коштовностей України (філія Національного музею історії України) відбудеться відкриття виставки сучасних ювелірів України «Тендітна мить торкає вічність».

Завдання виставки – показати станом на 2017 рік ювелірне українське мистецтво, виконане в різних техніках і об’єднане флоральною тематикою. Кожен майстер представить власний образ квітів. Виставка побудована не на протилежностях, а на повазі до іншого.

«Розмаїття квітів вчить нас поважати те, що нам не належить, і милуватися навколишньою красою. Адже квіти – як люди. Вони проживають своє життя, цвітуть як уміють, дарують красу. Так само і людина є джерелом творчої енергії, її місія – створювати й нести красу», – вважає куратор виставки, старший науковий співробітник Музею історичних коштовностей України (МІКУ) Ірина Удовиченко.

Вона переконана, що квіти – базовий мотив у прикрасах від найдавніших часів, бо, напевно, перші прикраси людства – живі квіти. Тому не дивно, що світові бренди завжди звертаються до квіткової теми, останні роки ця тенденція стала більш виразною.

Свої роботи представлять ювеліри зі всієї України, зокрема, з Києва – Віталій Хоменко, Юрій Оровецький, Олена Ястреб, Володимир Балибердін, Олександра Барбалат, Максим Столяр, родина Паламарчуків – чоловік і дружина Борис і Ярослава, Маргарита Квіткова, Оксана Якимова, Світлана Лазоряк, Ірина Карпова (чий ювелірний бренд «Karpov&Karpova Jewelry» визнаний на світовому рівні). Квіткову пишність України презентують Майя Котельницька (Львів), Айдер Асанов (Бахчисарай) Тетяна Калюжна (Донецьк-Київ), Олександр Венгер (Одеса), брати Кочути – Юрій, Роман, Ігор (Ужгород), Ярослава Келлерманн (Полтава), українсько-грузинська фірма Lavichuza Enamel, яку заснувало подружжя Вікторія та Лаша.

Кожен майстер є не тільки автором унікальних квіткових образів, а й власником непересічної біографії. Наприклад, Вікторія свого часу закохалася в гарячу перегородчасту емаль, техніку, втрачену на території України у XIII столітті після монголо-татарської навали. Наразі старовинні ювелірні вироби у втраченій середньовічній техніці можна побачити у залі № 5 у МІКУ. Останнім часом у Грузії почали відроджувати забуту віками майстерність. Вікторія поїхала у Тбілісі вивчати таємниці ювелірів, у школі зустріла Лашу. Одружившись, вони переїхали в Київ, народили дитину і заснували ювелірну компанію.

Один із найдосвідченіших майстрів Віталій Хоменко все життя присвятив ювелірному мистецтву. В радянські часи забороняли працювати з коштовним металом. Він перший отримав дозвіл на роботу зі сріблом. На виставці майстер представить гарнітур «Аборигени планети Земля», в основі якого закладена найдавніша рослина на Землі – Гінкго білоба. Кажуть, вона з’явилася на планеті 200 млн років тому.

Не завжди з першого погляду в роботі можна розгледіти квітку. Максим Столяр створив чилійську перчинку. Він пояснює, що квіти – це зародження життя, ніколи не знаєш, що з них виросте – вишенька чи перчинка.

Донеччанка Тетяна Калюжна об’єднала Україну квітами. Її каблучки прикрашають орхідеї з каміння, знайденого в різних куточках України: бурштин – із Заходу, цитрин – із Центру, вугілля – зі Сходу.

Виставка об’єднує ювелірів різного віку та стилю, наприклад, юну Олену Ястреб, відому своїм мінімалізмом у роботах, та 89-річного Айдера Асанова з Бахчисарая, чиї квіти створені з використанням скані.

Більшість із ювелірів є постійними відвідувачами МІКУ. Вони мають улюблені зали: комусь більше подобаються античні речі, комусь – естетика слов’янських прикрас. «Ви не уявляєте, як у них очі світяться, коли бачать наш музей», – каже Ірина Удовиченко, яка не раз проводила для ювелірів екскурсії, а наразі підготувала художньо-публіцистичний каталог до виставки, де розповідає про особливості кожного майстра на основі інтерв’ю з ними.

«Тендітна мить торкає вічність» – це перша виставка ювелірних майстрів у Музеї історичних коштовностей України після багаторічної перерви. Остання спільна виставка була ще в 2006 році.

Партнери урочистого відкриття виставки – модельна агенція Katrin models та бренд головних уборів «PIDLIPSKA». Сукні для моделей надає ТМ Golda, прикраси на відкриття – Irina Sergienko STYLE і Lyubov Varava.

Виставка триватиме до 21 січня 2017 року в Музеї історичних коштовностей України на вул. Лаврській, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври). Вхід до Лаври – через головну браму.

Додаткова інформація за телефоном (044) 280 13 96.

Акредитація ЗМІ за телефоном 098 763 39 37 (Леонід).

Вхід на відкриття виставки БЕЗКОШТОВНИЙ за попередньої реєстрації за формою.

 

Подія на Facebook

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь