31 жовтня в Національному музеї історії України відбудеться семінар на тему «Як говорити з дітьми про Голодомор». Початок семінару об 11.00.
Як розповідати дітям, молоді й дорослим про голод? Щоб у їхній пам’яті залишалися не жахливі злочини, жаль до самих себе як нащадків жертв чи злість на катів... А імена людей, які не зреклися людяності. А ще — розуміння того, що солідарність, гідність і правда допомагають людині долати наслідки зла. Одна з можливостей для такого розуміння – це сучасні, особистісно орієнтовані освітні методики, які вчать творчо та критично мислити, аналізувати інформацію, робити власні висновки на основі історичних документів та свідчень очевидців.
Уроки про Голодомор мають не лише інформувати учнів про етапи цього геноциду українського народу, а й розкрити їм глибинні причини та довготривалі наслідки цього явища, пробудити бажання подолати його наслідки в сьогоденні, будуючи демократичну правову національну державу. А також убезпечити людство від повторення подібних злочинів.
У програмі – екскурсія тематичною експозицією НМІУ «Голодомор 1932–1933 рр.» та презентація інтерактивного заняття на тему «Голодомор у контексті світової революції».
Запрошуємо вчителів історії, музейних працівників, завідувачів шкільних музеїв, представників методичних рад із предмета «Історія», заступників директорів із виховної роботи, керівників гуртків гуманітарного профілю.
Тривалість – 1,5 год.
Після семінару кожен учасник зможе оглянути експозицію найбільшого історичного музею України – НМІУ та ознайомитися з переліком музейних освітніх програм.
Участь у семінарі безкоштовна. Реєстрація за посиланням.