IV століття до н.е. відзначилося розквітом ювелірного мистецтва у Північному Причорномор’ї. Грецькі майстри на замовлення скіфських царів та жерців створювали різноманітні коштовні предмети: посуд, зброю, спорядження коня, особисті прикраси. Кожен предмет вирізнявся ювелірною довершеністю, функціональною досконалістю, глибоким міфологічним наповненням. У наш час ці коштовності стали відомими завдяки розкопкам великих скіфських курганів з похованнями знаті та царів.
Пропонуємо вам протягом півтори години не квапливо оглянути лише 7 шедеврів греко-скіфського мистецтва. Спробуємо зробити можливим максимально «повне занурення» в епоху, її стиль та естетику, відчути, що було важливо для замовника, і як втілився задум, завдяки майстерним рукам ювеліра, зрештою – відкрити таємний сенс, закладений у цих семи з найвідоміших шедеврів.
Під час екскурсії почуєте розповідь про нащитну бляху у формі оленя і кубок із зображеннями скіфів з кургану Куль-Оба, гребінь з кургану Солоха, амфору з кургану Чортомлик, чашу з Гайманової Могили, пластину-оббивку гориту з Мелітопольського кургану, пектораль з Товстої Могили.
Секрети грецького художнього стилю та таємниці скіфських міфів розкриє для вас провідний науковий співробітник музею, археолог Юрій Полідович.
Початок екскурсії «7 шедеврів греко-скіфського ювелірного мистецтва» 24 лютого о 14:00.
Адреса Музею історичних коштовностей України (філія НМІУ): вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври). Прохід на екскурсію – через головну браму Лаври.
Реєстрація на авторську екскурсію «У пошуках вічного кохання» є обов'язковою ЗА ФОРМОЮ або за телефоном (044) 280 13 96.
Вартість участі – 75 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.