Предмети золотарства, що зберігає Музей історичних коштовностей України, – невід’ємна частина культури українського народу, концентроване відтворення його історії та духовного досвіду.
І в античні часи, і в середньовіччі ювелірні вироби, перш за все, виконували сакрально-магічні функції, а вже потім – естетичні. Сакральні символи дають нам змогу зрозуміти релігійні та етично-естетичні цінності людей, адже символіка прикрас завжди була тісно пов’язана зі світоглядом: уявленням про світобудову, про зв'язок Всесвіту та людини (солярна символіка), про навколишній світ і природу (анімалістичні символи). Знаки, зашифровані у витворах ювелірного мистецтва, виконували спеціальне магічне завдання, про яке, можливо, не завжди знали власники прикрас.
Мова символів – одна з універсальних мов, притаманна і мистецтву Нового часу. Під час авторської екскурсії старшого наукового співробітника Світлани Палатної ви дізнаєтеся про символічну природу та про невербальну комунікацію сакрального і буденного у витворах ювелірного мистецтва XVIІ–XIX століття.
Початок екскурсії «Мова символів в ювелірному мистецтві XVII–XIX століть» – у неділю, 25 листопада, о 14:00 за адресою: Музей історичних коштовностей України (філія НМІУ), вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври). Вхід до Лаври – через головну браму.
Реєстрація є обов'язковою ЗА ФОРМОЮ або за телефоном (044) 280 13 96.
Вартість участі – 75 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.