Фотопідбірка з колекції музею. Ада Роговцева у різних ролях. (1959-1970 рр.)
Одна з найбільш відомих та титулованих українських акторок театру і кіно – Ада Роговцева народилася в місті Глухові Сумської області у 1937 р. Після закінчення школи вступила до Київського інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (майстерня К. П. Степанкова). Після закінчення інституту акторка 35 років (з 1959 по 1994 рр.) пропрацювала в Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки, зігравши за цей час у спектаклях понад 50 ролей. У зібранні Національного музею історії України зберігаються матеріали Ади Роговцевої: грамота про присвоєння їй звання заслуженої артистки Української РСР (1960) та фото актриси у різних ролях.
Фото з колекції музею. Ада Роговцева в ролі Гелени Модлевської в спектаклі "Варшавська мелодія" (1964). У цій ролі актриса виходила на сцену понад 700 разів.
Ще будучи студенткою. Ада Роговцева дебютувала в кіно, зігравши у стрічці "Кривавий світанок". Це була екранізація повісті Михайла Коцюбинського "Фата Моргана". Популярність актрисі принесли ролі Марії Ткачової у фільмі "Салют, Маріє!" (1970) та Ганни Кафтанової у кіноепопеї «Вічний поклик» (1973–1983). Загалом фільмографія актриси нараховує понад 140 стрічок.
Фото з колекції музею. Ада Роговцева в ролі Марії Ткачової у фільмі «Салют, Маріє!» (1970)
Сьогодні, попри поважний вік, Ада Миколаївна продовжує свою сценічну кар’єру. У Київському академічному театрі драми і комедії на Лівому березі вона грає у виставах "Рожевий міст" та "Вася повинен зателефонувати", які поставила її донька – Катерина Степанкова. Крім творчості, Ада Миколаївна, займається також активною волонтерською діяльністю. Разом із донькою та онуком вона приймає українських захисників у себе вдома, у "побутовому штабі", де вони можуть помитися, ситно поїсти та одягнути чистий одяг. Також, вона їздить країною, щоб підтримати своїх глядачів. І щоразу зі сцени лунають її слова: "Обіцяю вам, що доживу до Перемоги!"
У недавньому інтерв’ю після творчого вечора у Мукачеві Ада Роговцева сказала: "У день перемоги я стоятиму на своєму київському балконі, а у дворику під ним зберуться усі мої хлопчики: це ті військові зі ЗСУ і тероборони, волонтери, які їдять, ночують, перуть у моїй квартирі і просто заходять перепочити. Вони принесуть багато квітів, ми питимемо шампанське і вигукуватимемо: "Слава Україні!".
Підготувала Альона Якубець, зав. відділу новітньої історії України