Найважливішим кроком для ствердження будь-якої країни як правової держави є прийняття її Конституції. Сьогодні ми відзначаємо день, коли Україна прийняла свій Основний Закон.
Наша, вже незалежна, країна з 1991-го до 1996 року продовжувала жити за конституцією радянської республіки, хоча першу концепцію нової Конституції підготували ще в червні 1991-го. За цей час відбулися десятки змін, проте багато питань залишалися дискусійними. Наприклад, проблеми приватної власності, державна символіка та статус російської мови.
Президент прийняв рішення оголосити Всеукраїнський референдум про затвердження Конституції в розробленій редакції. Очолив погоджувальну комісію Михайло Сирота, який і представляв проєкт Конституції.
27 червня 1996 року о 18:30 почалося пленарне засідання Верховної Ради. Протягом майже 14 годин (без перерви!) депутати голосували за кожну окрему статтю Конституції. Весь цей час Михайло Сирота простояв за трибуною, де зачитував статті та коментував поправки.
Вранці наступного дня близько 9-тої години в залі засідань з’явився Президент України, і за кілька хвилин почалося голосування щодо ухвалення Основного Закону країни. Коли на табло з’явилися результати, виснажений Михайло Сирота витирав сльози щастя. В колекції Національного музею історії України зберігаються листи громадян щодо проєкту Конституції України, надіслані депутатові Михайлу Сироті.