Місцеві бізнес та підприємства не тільки підтримують економіку нашої країни. Вони надають українцям робочі місця та забезпечують життєві потреби під час війни. До того ж, за кордоном досі чекають на українське зерно. І хоча величезну кількість підприємств зруйновано внаслідок російського вторгнення, багато людей продовжують працювати на благо держави.
Із 2002 року першої неділі червня Україна відзначає День працівників місцевої промисловості. Тож сьогодні ми розповімо про незвичний предмет із музейної колекції – сівалку заводу «Ельворті».
Завод сільськогосподарської техніки «Ельворті» в м. Єлисаветграді (нині Кропивницький) заснували 1874 року брати Томас і Роберт Ельворті, підприємці англійського походження. Оскільки британські машини не відповідали особливостям українських чорноземів, брати розробили 11-рядову універсальну сівалку. На мить створення вона стала однією з технічно найдосконаліших і не допускала часткової втрати посівного матеріалу. Завдяки цьому продуктивність роботи зросла до пʼяти десятин на день.
Проте найголовнішим було те, що навіть невеликі господарства мали змогу придбати сівалку у кредит відразу на заводі. Машина виявилася надзвичайно довговічною. Один зі зразків сівалки «Ельворті» 1898 року випуску постійно використовували в одному з господарств на Полтавщині до 2012-го! До Національного музею історії України виріб передали 1957 року із Кропивницького обласного краєзнавчого музею.