18 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день музеїв. Це професійне свято затвердили 1977 року за рішенням Міжнародної ради музеїв (ІСОМ).
Сьогодні розповімо про одну з перших збірок у Національному музеї історії України: колекцію черняхівської археологічної культури II–V ст. Її створив Вікентій Хвойка, хранитель археологічного відділу Київського художньо-промислового і наукового музею, попередника МІСТ. Усе почалося 1899 року з перших знахідок поблизу села Ромашок на Київщині.
Серед них найвідомішим є одноручний глек-календар, переданий до музею родиною Терещенків 1905 року. Глиняний глек має два яруси, знаки на яких взаємопов'язані. З них і складається землеробський календар літнього циклу. На посудині є символи явищ природи й різновидів робіт: дощі, колосіння хлібів, жнива. Також позначені язичницькі свята, зокрема Ярилин день, Купайла та Обжинки.
День музеїв є одним із тих свят, що нагадує про важливість пам’яток матеріальної й духовної культури народу. Тож вітаємо колег, читачів та всіх причетних до збереження культурної спадщини в ці непрості часи.