Цього дня виповнюється 170 років від дня народження Федора Андрійовича Лизогуба — українського державного та громадського діяча.
Народився Федір Андрійович 6 жовтня 1851 року в м. Седнів на Чернігівщині. Походив зі старовинного козацько-старшинського роду, який був змушений адаптуватися до реалій Російської імперії. Федір Лизогуб отримав агрономічну освіту. Впродовж 15 років очолював Полтавську губернську земську управу. Лизогуб сприяв розвитку української культури на Полтавщині: був одним із ініціаторів побудови в українському стилі будинку для земства та спорудження пам’ятника І. Котляревському, підтримував видання його творів. Ф. Лизогуб служив радником із питань впровадження земської реформи царського намісника на Кавказі, працював у Міністерстві закордонних справ Тимчасового уряду. Після жовтневого перевороту у Петрограді повернувся в Україну. Виконував обов’язки консультанта із земських справ при Генеральному Секретаріаті Української Центральної Ради.
Із травня 1918 року Федір Андрійович Лизогуб призначений міністром внутрішніх справ та одночасно очолив Раду міністрів Української держави гетьмана Павла Скоропадського. За часів його головування в уряді було досягнуто стабілізації економіки і фінансів, відкрито дипломатичні та консульські представництва Української Держави у 20 країнах світу, створено представництва від 24 держав. Під керівництвом Лизогуба налагоджена робота центральних та місцевих інституцій Української Держави, здійснені військові реформи та започаткована українізація у сфері освіти: відкривалися бібліотеки, українські гімназії й університети (у Києві, Кам’янці-Подільському), створили Національний архів та Українську академію наук.
14 листопада 1918 р., після проголошення Павлом Скоропадським федеративного союзу з майбутньою небільшовицькою Росією, Федір Андрійович Лизогуб склав повноваження Голови Ради Міністрів Української Держави. Наприкінці 1918 року він емігрував до Югославії. Помер 1928 року в м. Бєлград (Сербія).
Підготувала Ярина Вовк, провідна наукова співробітниця відділу «Українська революція 1917—1921 рр.»