Щорічно 28 липня відзначається День хрещення Київської Русі-України. Цього року ми вшановуємо 1033-ліття цієї памʼятної дати.
Святкування відбувається в день памʼяті рівноапостольного князя Володимира, який у 988 році провів релігійну реформу. Завдяки їй мешканці Києва, а згодом й інших міст Русі, прийняли хрещення, в результаті якого християнство стало провідною релігією в Русі.
Утвердження християнства в Русі було дуже тривалим і складним процесом, який розтягнувся на багато століть і пройшов у своєму розвитку декілька важливих стадій — від проникнення християнських ідей та цінностей у язичницьке середовище, протистояння язичницького суспільства новій ідеології до проголошення християнства державною релігією.
Із 25 до 28 липня 2008 року в Києві згідно з постановою Священного синоду Української православної церкви відбулися урочистості з нагоди 1020-ліття хрещення Русі. Вперше за 350 років із офіційним візитом до Києва прибув Константинопольський Патріарх Варфоломій І. У межах святкування згідно з Указом Президента від 25 липня 2008 року «Про День хрещення Київської Русі-України» це свято набуло статусу державного.
У фондовому зібранні Національного музею історії України зберігається памʼятна срібна монета номіналом 50 гривень, випущена Національним банком України (НБУ) на честь візиту в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія І. Монету введено до обігу 20 жовтня 2008 року, вона належить до серії «Інші монети». Також у колекції музею представлена ювілейна монета «Хрещення Київської Русі» номіналом 5 гривень, випущена НБУ з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі й уведена в обіг 9 вересня 2008 року.
Підготувала Ольга Голдованська, наукова співробітниця музею