22 травня 1879 року народився художник-живописець та перший ректор Української академії мистецтв Федір Григорович Кричевський.
Дитячі роки майбутнього художника минули в селі Ворожбі сучасної Сумської області, де в 1895 році він закінчив чотирирічну школу. В 1896-му Федір Кричевський почав навчатися в Московському училищі живопису, скульптури та архітектури, після закінчення якого в 1901 році вирушив разом із Іваном Мясоєдовим у подорож Україною з метою змалювання краєвидів Чернігова, Києва, Яготина та інших міст і сіл.
У жовтні–листопаді 1917 року Федір Григорович взяв активну участь у створенні Української академії мистецтв як мистецького вищого навчального закладу. Урочисте відкриття Академії відбулося 22 листопада у будинку, де діяла Центральна Рада. Воно супроводжувалося виставкою творів засновників і професорів Академії; серед її учасників був і Федір Кричевський, якого обрали першим ректором згаданого навчального закладу.
В експозиції відділу «Українська революція 1917–1921 років» Національного музею історії України міститься фото, зроблене під час урочистого відкриття Української академії мистецтв. На цій світлині Федір Кричевський — у першому ряду третій ліворуч.
Федір Григорович і донині залишається одним із найвизначніших українських живописців, зокрема, одним зі знаних представників портретного жанру. Найвідоміші його твори – «Наречена», триптих «Життя», «Три віки», цикл картин за поемою Тараса Шевченка «Катерина». Також митець створив понад 40 портретів відомих українських культурних діячів.
20 липня 1965 року за рішенням виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих № 1270 «Про найменування та перейменування вулиць і площ міста Києва» вулицю 3‑тя Просіка перейменували на вулицю Федора Кричевського (нині міститься в сучасному Святошинському районі міста Києва).
Підготувала Олена Кохан, наукова співробітниця Національного музею історії України