5 листопада 1952 року народився легендарний динамівець, футбольний тренер Олег Блохін. Він – володар «Золотого м’яча», майстер спорту СРСР міжнародного класу, заслужений тренер України, семиразовий чемпіон СРСР, п’ятиразовий володар Кубку СРСР, двічі володар Кубка Кубків УЄФА.
Олег закінчив Київський державний інститут фізичної культури та чотири курси факультету міжнародних відносин Київського державного університету імені Тараса Шевченка.
Футбольну кар’єру розпочав у 1962 році бомбардиром у юнацькій команді київського «Динамо». В 1969-му 17-річний Олег грав уже в основному складі «Динамо» проти тбіліського «Локомотива». 1972 року на олімпіаді в Мюнхені зіграв за збірну СРСР, з якою здобув бронзові медалі.
В зібранні Національного музею історії України зберігається «Кришталева бутса» – відзнака Олега Блохіна за 200-тий гол. Спортсмен став першим радянським футболістом, який забив 200 мʼячів у чемпіонатах СРСР. Сталося це 21 вересня 1985 року на 64-тій хвилині матчу «Динамо» з харківським «Металістом», що принесло київській команді підсумкову нічию 2:2. Всього за свою карʼєру в «Динамо» Олег Блохін зіграв 585 матчів, ставши семиразовим чемпіоном СРСР та пʼятиразовим володарем кубка СРСР. На рахунку футболіста за рідний клуб у чемпіонаті СРСР – рекордні 211 голів і 315 голів у всіх турнірах, де грало «Динамо». Олег Блохін провів рекордні 112 матчів і забив також рекордні 42 голи.
У колекції НМІУ також зберігається квиток на прощальний матч футболіста, який відбувся 28 червня 1989 року на Республіканському стадіоні. У присутності 100 тисяч глядачів збірна СРСР зіграла зі збірною світу з рахунком 3:3. На матч вболівальники прислали 1,5 млн заявок. Олег Блохін грав у кожному таймі за різні команди – збірну СРСР та світу – з пов’язкою капітана та номером «11» на футболці. Він та гравці збірної світу за гру отримали по тисячі доларів. Триденне святкування на честь прощального матчу-бенефісу розпочалося 27 червня у київському Палаці спорту, де прозвучала пісня у виконанні Тамари Гвердцителі «Віват, король!» на слова Юрія Рибчинського та музику Геннадія Татарченка.
Підготувала Ірина Пуля, старша наукова співробітниця НМІУ