23 червня відзначають Міжнародний Олімпійський день. Саме цього дня 1894 р. у Парижі на міжнародному конгресі із проблем фізичного виховання за участю 12 країн представив свою доповідь ініціатор відродження олімпійського руху барон П’єр де Кубертен. Тоді ж оголосили про створення Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) та проведення Ігор I-шої Олімпіади в 1896 р. у Греції. В 1967 р. МОК ухвалив рішення відзначати 23 червня Міжнародний Олімпійський день.
Щорічно цього дня національні олімпійські комітети проводять масові забіги на довгі дистанції, змагання, конкурси, вікторини й розіграші, до яких залучають олімпійських чемпіонів та призерів, переможців світових і європейських змагань.
Змагальне взуття Лілії Подкопаєвої, абсолютної чемпіонки світу, під час виконання вправи на колоді на Олімпійських іграх в Атланті 26 липня 1996 р.
Цього року, з огляду на карантин, Національний олімпійський комітет України змінив формат святкових заходів із нагоди Міжнародного Олімпійського дня, ініціювавши масштабну онлайн-естафету. Щодня з одного куточка країни до іншого олімпійські осередки передають естафету – розповідають про свій спортивний регіон і збирають з окремих літер символічний напис «OLYMPIC DAY in UKRAINE 2020», утверджуючи таким чином головні ідеї олімпізму.
М'яч з автографом художньої гімнастки Катерини Серебрянської.
У колекції Національного музею історії України є експонати, що ілюструють шлях українців до найвищих сходинок Олімпійських ігор. Це речі чемпіонок зі спортивної гімнастики Стели Захарової та Лілії Подкопаєвої, багаторазового олімпійського чемпіона, рекордсмена світу зі стрибків із жердиною Сергія Бубки, багаторазової олімпійської чемпіонки Яни Клочкової, чемпіонки-легкоатлетки Наталії Добринської, призерів із художньої гімнастки Катерини Серебрянської та Ганни Безсонової, важкоатлета-важковаговика Тимура Таймазова, легкоатлета (штовхання ядра) Олександра Багача, веслувальниці на байдарках та каное Інни Осипенко-Радомської, багаторазових чемпіонок зимових Паралімпійських ігор, біатлоністок Олександри Кононової та Олени Юрковської.
Підготувала Ірина Пуля, старша наукова співробітниця НМІУ