На фото: щит із зображенням Архангела Михаїла, який належав учасникам активістам Революції гідності з зібрання НМІУ.
25 травня 1995 р. Київрада своїм рішенням затвердила прапор Києва із зображенням герба міста із архангелом Михаїлом.
У колекції НМІУ зберігається прошитий кулями дерев’яний захисний щит, на якому міститься зображення небесного покровителя м. Києва – архангела Михаїла. Цей щит виготовили для продажу на аукціоні представники Мистецької сотні Майдану. Він використовувався активістами Революції гідності для самозахисту у період 18–20 лютого 2014 р. Знайдений зранку 20 лютого 2014 р. на вул. Михайлівській.
Під час подій Революції гідності її учасники започаткували десятки ініціатив, навколо яких об’єднувалося багато майданівських активістів. Під час протестів фактично в їхньому центрі почала діяти бібліотека Майдану, учасником руху громадянської освіти став організований Відкритий університет Майдану, діяла Кіберсотня та майданівська пошта. Деякі із тоді зароджених ініціатив мають своє продовження і нині.
На початку лютого 2014 р. у приміщенні Українського дому почала діяти Мистецька сотня, яка об’єднала під одним дахом усіх, кому не байдужі творчість та мистецтво. Художники творили в імпровізованих майстернях, охочі мали змогу пограти на піаніно чи переглянути фотовиставку, організовувалися літературні вечори та поетичні читання.
Наприкінці лютого 2014 р. мав відбутися аукціон, гроші від продажу створених митцями картин, розписаних касок та щитів планували передати на підтримку постраждалих активістів.
З 18 лютого 2014 р. представники силових структур розпочали масовий штурм Майдану відразу в декількох напрямках. Один із них відбувався в районі вул. Грушевського. Того ж дня активісти були змушені залишити приміщення Українського дому та відступити до Майдану Незалежності, використовуючи каски та щити, які перебували у приміщенні, для самооборони.
Підготував Антон Богдалов, завідувач відділу історії Незалежної України НМІУ