14 травня 2014 р. українські ЗМІ повідомили новину, що на найвищій точці міста Слов’янськ – верхівці 222-метрової телевежі на горі Карачун військовослужбовці підняли державний прапор. Інформацію взяли зі сторінки Facebook Мирослава Гая – гвардійця 1-го резервного батальйону Нацгвардії (1-й та 2-й резервні батальйони згодом увійшли до батальйону оперативного призначення імені генерал-майора Сергія Кульчицького). Мирослав Гай разом із десантником 95-ї Житомирської аеромобільно-десантної бригади Сергієм Шевчуком зробили це без жодної страховки під шквальним ворожим обстрілом із дозволу командира бригади Михайла Забродського. Телефон прикріпили скотчем та за допомогою таймера зробили декілька фотографій зі встановленим прапором. На Карачуні тоді вже майже не було мобільного зв’язку. Але там, на верхівці телевежі помітили, що є сигнал. І відразу ж фото Мирослав розмістив у Facebook.
На горі Карачун вперше під час цього військового конфлікту замайорів український прапор.
Слов’янськ став першим містом на Донбасі, яке навесні 2014 р. захопили російські диверсанти на чолі з громадянином РФ Ігорем Гіркіним («Стрєлковим»). Місто на межі Донецької, Луганської та Харківської областей, що мало розгалужену систему залізничного та автомобільного сполучення, стало основним табором російських диверсантів на початку російської агресії на Донбасі. В ніч на 5 липня, внаслідок тривалої облоги та наступальної операції українських сил, російські окупанти вимушено залишили Слов’янськ.
Після потужних обстрілів українських позицій із окупованого Слов'янська 1 липня телевежа впала. Вже як волонтер, після звільнення міста, Мирослав повернувся до Слов’янська. Віднайшов верхівку зруйнованої телевежі, на якій залишився маленький фрагмент від прапора. Його із Сергієм Шевчуком поділили на двох. Свій фрагмент Сергій віддав до музею ВДВ у Житомирі. Фрагмент прапора Мирослава експонувався на Софійській площі до Дня прапора 23 серпня 2015 р. Згодом його передали до Національного музею історії України.
Підготувала Ірина Пуля, старша наукова співробітниця відділу історії Незалежної України НМІУ