Десятинна церква знана як перший мурований храм Русі. Проте точних даних щодо вигляду пам’ятки залишилося обмаль. У книжці «Десятинна церква: відома і невідома» (Laurus, 2021) генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук виклав найцікавіші аспекти історії храму та історичної місцевості навколо нього.
Із видання можна дізнатися, на яку іспанську пам’ятку могли бути схожі палаци князя Володимира поруч із Десятинною церквою, які загадкові поховання розташовувалися на місці її зведення, які скарби знаходили тут та як деякі з них втратили. У рамках виставки «Церква Богородиці Десятинна: архітектурно-мистецький образ» музей надає книжку у вільний онлайн-доступ. Утім, придбати «класичну» паперову версію можна в крамниці МІСТ.
У Національному музеї історії України зберігаються тисячі артефактів із території першохраму. Для цієї виставки дослідники буквально, як мозаїку, намагалися скласти цілісне уявлення про пам’ятку. Десятинна церква розташовувалася на сучасній території музею (де саме, вам підкажуть плитки з qr-кодами), тож пропонуємо ознайомитися з історією в багатьох вимірах!
Читайте книжку «Десятинна церква: відома і невідома» онлайн!
Федір Андрощук. Десятинна церква: відома і невідома; зб. ст., Київ : Laurus, 2021. 116 с.: іл.